HIDHET NGA SHKËMBI/ Burrit nuk i hapet parashuta, përplaset për vdekje në tokë (VIDEO) - AlpeGossip
HIDHET NGA SHKËMBI/ Burrit nuk i hapet parashuta, përplaset për vdekje në tokë (VIDEO)

HIDHET NGA SHKËMBI/ Burrit nuk i hapet parashuta, përplaset për vdekje në tokë (VIDEO)

Ky është momenti rrëqethës kur një parashutist humb jetën, pasi nuk i hapet parashuta në kohë dhe përplaset për vdekje në tokë. 

Parashutisti së bashku me një mik kishin vendosur të hidhen me parashutë nga një kodër shumë e lartë, por derisa po binin me shpejtësi të madhe parashuta nuk iu hap me kohë dhe kështu ai mbeti i vdekur në vend. 

Videoja është filmuar nga qytetin Nazare në Portugali, zonë kjo e njohur për peshkim dhe disa sporte ekstreme përfshirë këtu parashutizmin. 

Personi që e ka filmuar ngjarjen e tmerrshme, besohet të jetë parashutisti i tretë që planifikonte të hidhej me parashutë pas dy të parëve.  (TemA)