HIQNI DYSHIMET QË KENI NË KOKË/ Ja sa i sigurtë është seksi anal – AlpeGossip
HIQNI DYSHIMET QË KENI NË KOKË/ Ja sa i sigurtë është seksi anal

HIQNI DYSHIMET QË KENI NË KOKË/ Ja sa i sigurtë është seksi anal

Futemi drejt e në temë: Seksi anal është tërësisht i sigurtë dhe gjithë tabutë e tjera duhet thjesht t’i harroni. Përpos kësaj, për aq kohë sa shumica e njerëzve e bëjnë, gjejnë mënyra të sigurta për të marrë prej saj kënaqësinë maksimale. Për t’ua hequr dhe njëherë dyshimet që keni në kokë, lexoni këtu!

1. A ka shanse që anusi të dëmtohet?

Nëse jeni fillestar, ka pak rrezik, por sigurisht mund ta shmangni. Filloni me hapa të vegjël dhe mos harroni të përdorni lubrifikant për të minimizuar shanset. Para se të nisni seksin anal, bëni një xhiro të gjatë në tualet. Duhet të ndiheni si lule në shtrat.

2. Mund të marrim ndonjë infeksion?

Jashtqitje që del bashkë me penisin, bakteret dhe gjëra po kaq të shpifura sa kjo hyjnë në vaginën tënde. Kjo është skena e parë që ju vjen ndërmend apo jo? Parandalimi është i thjeshtë. Thuajini partnerit të vendosë një prezervativë. Kjo do të ndalojë që bakteret të takohen me ju dhe vaginën tuaj!

3. A ka ndonjë rrezik tjetër që s’e dimë?

Të kryesh seks anal të pambrojtur me një burrë rrit shanset për t’u infektuar me virusin HIV. Gjithsesi, për çdo shenjë të dyshimtë që do të vini re pas këtij eksperimenti, e mira është të konsultoheni me një mjek.

4. Ka ndonjë shenjë që tregon që s’duhet të bëj seks anal?

Për ta mbrojtur veten nga çdo lloj problemi që lidhet me seksin anal, ndiqni vetëm një rregull: Nëse është e dhimbshme, hiqni dorë. Është kaq e thjeshtë.

Një tjetër këshillë për t’u mos harruar lidhet me partnerin tuaj. Seksin anal është mirë ta provoni me dikë me të cilin mund të komunikoni dhe kuptoheni lehtësisht.