Historia e patreguar e moderatores shqiptare: I dashuri i parë më rrihte, më kërcënonte se … (VIDEO) – AlpeGossip
Historia e patreguar e moderatores shqiptare: I dashuri i parë më rrihte, më kërcënonte se … (VIDEO)

Historia e patreguar e moderatores shqiptare: I dashuri i parë më rrihte, më kërcënonte se … (VIDEO)

Moderatorja e njohur Gerta Heta ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod”.
Gjatë intervistës në pasqyrë ajo u shpreh gjatë për jetën e saj, por gjithashtu ka treguar një episod që të gjithë e dinin. Heta tregoi se në moshën 18-vjeçare ka qenë e lidhur për herë të parë, por i dashuri i saj ushtronte dhunë ndaj saj.

Ndonëse ajo donte të ndahej pas dhunës së vazhdueshme ai e kishte kërcënuar se do të vriste të vëllanë. Gerta vijoi edhe disa kohë në këtë lidhje deri kur e ëma i dalloi shenjat e trup dhe u detyrua t’i tregonte të vërtetën.

Gjithashtu ajo theksoi se një vit rresht prindërit e saj e shoqëronin kudo dhe se u desh ndihma e policisë që kjo histori të mbyllej.