HOROSKOPI DHE VIPAT/ Eneida Tarifa, “Dashi” punëtor që nuk i mungon kurrë ekranit! – AlpeGossip
HOROSKOPI DHE VIPAT/ Eneida Tarifa, “Dashi” punëtor që nuk i mungon kurrë ekranit!

HOROSKOPI DHE VIPAT/ Eneida Tarifa, “Dashi” punëtor që nuk i mungon kurrë ekranit!

Eneida Tarifa është një ndër këngëtaret shqiptare më të talentuara të skenës e cila prej vitesh preferohet së tepërmi nga fansat.

Në horoskop ajo i përket shenjës së “Dashit” dhe ju njohim me karakteristikat e saj si më poshte:

Për Dashin thuhet se nuk mund ta humbësh nga sytë nëpër ekrane. Kjo karakteristikë përshtate më së miri me Eneidën e cila prej vitesh nuk i mungon ekranit shqiptar.

Atë e shohim shpreshherë me projekte të reja muzikore, si moderatore apo edhe si pjesë e jurisë në programe të ndryshme.

Ndër të tjera, për femrat e dashit, ashtu si Eneda Tarifa thuhet se kanë energji të pashtershme. Jo pa arsye, atë e shohim gjithnjë të angazhuar në projekte dhe e gatshme për të marrë përsipër sfida të reja.

Së fundmi, për një dash si Eneda, publiku shfaq shumë entuziazëm!

View this post on Instagram

#Repost from @stefi_prifti07 (@repost_media_app) Eneda Tarifa, nje prej kengetareve VIP me ndjeshmeri te larte humanizmi. Nder te paret artiste 👩‍🎨 qe vendosen te marrin pjese ne kete Koncert Bamiresie, ne ndihme te familjeve te prekura nga termeti. #faleminderit #enedatarifa #solidarity ——————————————————————————-🙏🏻 Atë ditë kur rastësia na takoi, nuk mendoja se kjo nisem do të merrte përmasa të tilla. Faleminderit që na bashkuat për këtë kauzë në ndihmë të rreth 100 familjeve e shtëpive të dëmtuara (nga shkaqe krejtesisht natyrore), në rrethin e Korçës. Të gjithë në sheshin para Katedrales në Korçë nesër mbrëma në orën 19.00 Pjesmarja e çdo SHQIPTARI brenda e jashtë vendit në këtë Koncert Maratonë me anë te kontributit financiar është tepër i rëndësishëm dhe një ndihmë e çmuar. Llogaria është hapur në tre Banka në emer të Bashkise Korcë. Numrat e llogarisë si me poshtë : Credins Bank Nr i llogarise 49419 IBAN AL9721241109000000000009419 Kodi SWIFT CDISALTR Raiffeisen Bank Nr i llogarise 0504030812 IBAN AL73202410030000000504030812 Kodi SWIFT SGSBALTX Intesa San Paolo Bank Albania Nr i llogarise 72400030702 IBAN AL88208410670000072400030702 Kodi SWIFT USALALTRKOR Kodi SWIFT eshte per sponsorizimet nga jashte Shqiperise, me kete destinacion : Sponsorizim per rindertimin e shtepive te demtuara nga termeti ne Korce per Bashkine Korce.

A post shared by Eneda Tarifa (@enedatarifa) on

/AlpeNews.al