HOROSKOPI PËR SOT/ Kjo shenjë duhet të ketë shumë kujdes me financat - AlpeGossip
HOROSKOPI PËR SOT/ Kjo shenjë duhet të ketë shumë kujdes me financat

HOROSKOPI PËR SOT/ Kjo shenjë duhet të ketë shumë kujdes me financat

Horoskopi i ditës së sotme. Datë 24.09.2019
DASHI21. mars – 20. prill

Te dashuruarit do kenë një dite goxha pozitive dhe te mbushur me emocione te forta. Partneri do i beje përherë te buzëqeshin. Perspektivat për beqaret duken goxha te mira. Venusi dhe Plutoni do i bëjnë me tërheqës dhe më me fat për te realizuar takimet e ëndrrave. Ne planin financiar Neptuni do ndikoje me se shumti dhe do ju nxite ta organizoni si duhet gjendjen.

DEMI21. prill – 21. maj

Kjo e sotmja ka për te qene një dite shume e qete për ju qe keni një lidhje. Do merreni me gjerat tuaja dhe kur ta keni pranë partnerin do dashuroheni me te ashtu siç dini. Beqaret duhet te bëjnë pak me shume durim nëse duan te bëjnë për vete atë qe duan. Saturni do ua dobësojë paksa financat dhe gjendja nuk do jete ashtu si e keni pritur kohet e fundit.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Dite pasiononte pritet te jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Te dyja palët do mendojnë te bëjnë surpriza për njeri-tjetrin dhe do emocionohen pafund. Beqaret do arrijnë te vendosin kontrollin ne jetën e tyre dhe nuk do pranojnë çdo lloj ftese qe do iu behet. Venusi do sjelle fat ne sektorin e financave, megjithatë kjo nuk do te thotë qe ju ta lëshoni veten.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Sot nuk do ndiheni shume mire ju te dashuruarit dhe here pas here mund te futeni edhe ne debate te ashpra me atë qe keni ne krah. Beqaret mire është te mos eksperimentojnë shume sepse përndryshe situata mund t’iu dale edhe jashtë kontrollit. Merrni masa sa pa qene vone. Gjendja e financave ka për te qene goxha e mire. Do ndiheni me fat dhe do shpenzoni pak me tepër.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Gjerat mes jush dhe atij qe keni ne krah kane për te ecur me se miri sot. Do jeni te dy palët bashkepunues dhe te hapur për te bere me te mirën e mundshme. Beqaret do kenë vetëm një ide ne koke: te krijojnë sa me pare një lidhje te qëndrueshme. Nuk do jete shume e lehte, por ama jo e pamundur. Ne planin financiar do ju duhet edhe me tepër pune për te ruajtur ekuilibrin.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Do jeni shume te shqetësuar për jetën profesionale gjate kësaj dite dhe kjo do beje qe te mos i kushtoni aq shume rëndësi jetës sentimentale. Here pas here mes jush mund te lindin edhe mosmarrëveshje. Beqaret duhet te tregohen me te duruar sepse nuk do mund ta gjejnë dot sot atë qe kane ëndërruar gjithë këto kohe. Financat do kërkojnë shume me tepër përkujdes.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Asnjë planet nuk do mund ta rrezikoje jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite nëse ju deri me sot i keni mare te gjitha masat. Dashurohuni ashtu si do e ndieni pa menduar për te ardhmen. Beqaret ka mundësi te fiksohen keq pas një kolegu zyre dhe nuk do ndalen derisa ta bëjnë për vete atë. Me financat do jeni tejet vigjilente dhe do shpenzoni shume me pak nga disa dite me pare.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Nëse deri me sot gjerat mes jush dhe partnerit kane ecur mire, përfitoni edhe për te marre disa vendime te rëndësishme. Për ju ka për te ndryshuar çdo gjë pozitivisht. Beqaret do jene te shqetësuar për një çështje tjetër dhe nuk do e kenë aspak mendjen tek kërkimi i princit te kaltër. Ne planin financiar do ketë goxha përmirësime. Shfrytëzojeni rastin për te shlyer borxhet.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Mos hezitoni për asnjë çast te flisni hapur me partnerin tuaj sot dhe t’ia shprehni gjerat atij ashtu siç do i ndieni. Me mire te keni ndonjë debat te vogël sot sesa te jetoni me gënjeshtra. Beqaret nuk do e gjejnë sot personin e ëndrrave, megjithatë jeta e tyre do jete e bukur dhe e mbushur me emocione. Ne planin financiar do ju mungoje plotësisht serioziteti dhe mund te bëni gabime.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Fale ndikimit mjaft pozitiv te Hënës sot do i jepni prioritet absolut jetës tuaj ne çift. Çdo gjë do rigjallërohet dhe zemra do filloje t’iu rrahe akoma me fort. Beqareve do ju vijnë gjerat natyrshëm dhe as vete nuk do e kuptojnë sesi jeta do ju ndryshoje për mire menjëherë. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë mire është qe për çdo shpenzim te bëni llogari paraprakisht.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Jeta juaj ne çift nuk do jete për asnjë moment e trishtuar sot. Partneri do bëni çdo gjë qe t’iu argëtojë dhe t’iu beje te ndiheni për mrekulli. Beqaret do kenë vetëm disa flirte, por nuk do ndihen aspak keq edhe ashtu. E rëndësishme për ta do jete shmangia e monotonisë. Gjendja e financave ka për te qene goxha delikate kështu qe duhet te merrni masa sa me pare qe situata te mos përkeqësohet me tepër.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Venusi dhe Marsi do e mbrojnë gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift. Ata do ju nxitin te jeni me te hapur ndaj atij qe dashuroni dhe te mos mbani inate për gjera te kota. Beqaret do kenë mbështetjen e yjeve dhe për ta çdo gjë do jete ndryshe nga me pare. Periudha e vetmisë ka për te marre fund. Financat do kenë përmirësime te jashtëzakonshme. Përgatituni për te investuar atje ku keni dashur.