HUEYDA NUK ËSHTË THJESHT NJË PREZANTUESE/ Zbuloni punën që bën në Luksemburg – AlpeGossip
HUEYDA NUK ËSHTË THJESHT NJË PREZANTUESE/ Zbuloni punën që bën në Luksemburg

HUEYDA NUK ËSHTË THJESHT NJË PREZANTUESE/ Zbuloni punën që bën në Luksemburg

Hueyda El Saied është një nga personazhet më të dashura për publikun shqiptar që spikati që në daljen e saj të parë  në “12 vallëzime pa një të shtunë”. Pas pjesëmarrjes në këtë spektakël, Hueyda prezantoi disa emisione të ndryshme dhe u kthye shpejt në një ndër vajzat më të komentuara nga media.

Siç dihet, ajo prej vitesh jeton në Luksemburg së bashku me familjen dhe djalin. Ditën e sotme është bërë pjesë e rubrikës ‘10 gjërat që nuk i dinit për…’ në Revisa ‘Who’ ku ka zbuluar shumë sekrete për veten.

Një ndër to është edhe puna që Hueyda bën në Luksemburg. Ndonëse të gjithë  e njohim si një prezantuese, balerinë dhe modele, ajo bën një punë që askujt si kishte shkuar mëndja.

“Punoj në një bankë amerikane në Luksemburg si eksperte në departamentin “Kundra pastrimit  të parave”, ka treguar Hueyda.