HOROSKOPI DHE VIP-AT/ Almeda Abazi nuk di të ndalet si një "ujori i vërtetë" (FOTO) - AlpeGossip
HOROSKOPI DHE VIP-AT/ Almeda Abazi nuk di të ndalet si një “ujori i vërtetë” (FOTO)

HOROSKOPI DHE VIP-AT/ Almeda Abazi nuk di të ndalet si një “ujori i vërtetë” (FOTO)

Almeda Abazi është një nga femrat më të bukura shqiptare. Ajo tashmë është emër i njohur edhe në Turqi. Ish miss-i  e ka sfiduar veten në fusha t ndryshme të cilat kanë rezultuar të sukseshme. Së fundmi Almda është bërë nënë dhe duket se po shijon ardhjen në jet të djalit.

Nëse ju bën përshtypje fakti që Almedën e kemi parë si modele,moderatore aktore mos u habisni pasi bukuroshja është një ujor i vërtetë. Shihni dhe disaa karakteristika të tjera që na bindin më shumë.

Karakteristikat e veçanta të femrave të shenjës së Ujorit Femrat e shenjës se ujorit  është se janë kërkuese dhe  ruajnë gjithmonë marrëdhënie te mira me te tjerët.  Si një femër kërkuese duket se Almeda ja ka dalë mbanë me sukses dhe pse ajo jeton në Turqi kjo nuk e ka penguar të mbajë shoqërin me mikeshat që i ka largë. Ajo shpesh shihet nëpër festa me mikeshat e saja.

View this post on Instagram

🙌🏻💕💕

A post shared by Almeda Abazi Sayışman (@almeda92) on

View this post on Instagram

💃🏻💃🏻💃🏻

A post shared by Almeda Abazi Sayışman (@almeda92) on

Për te arritur objektivat femrat e shenjës se ujorit punojnë jashtë mase. Kreativiteti dhe improvizimi i ndihmojnë gjithashtu për te arritur ku duan.  Shpesh Almeda na ka treguar se ajo ka punuar me orë të zgjatuara për të rritur majat. Madje modelja gjatë muajeve që ishte shtatzënë realizoi edhe këngë e saj të parë.

Nëse do ta përshkruanim em tre fjali Almedën si një ujor i vërtetë do të ishin: Idealizmi, kreativiteti dhe kërkuese.

AlpeNews.al