I KUSHTOI KËNGËN “XHANËM”/ Butrint Imeri flet për ish të dashuren (FOTO) – AlpeGossip
I KUSHTOI KËNGËN “XHANËM”/ Butrint Imeri flet për ish të dashuren (FOTO)

I KUSHTOI KËNGËN “XHANËM”/ Butrint Imeri flet për ish të dashuren (FOTO)

Butrint Imeri është një ndër këngëtarët shqiptarë që ka ditur që në fillimet e tij të bëjë për vete publikun si me zërin e tij unik ashtu dhe me paraqitjen. Këngët e tij bëhen hite të menjëhershme dhe vazhdimisht ai ndan me fansat, projekte të ndryshme muzikore.

Ajo që më parë nuk ishte ditur, ishte nëse Butrinti e gjen inspirimin në jetën e tij personale në ndonjë këngë të tijën. Në një intervistë për “Prive”, ai ka bërë të ditur, se “Xhanëm” ka qenë një këngë që ka pasur lidhje dhe me vetë këngëtarin.

“Xhanëm” ka qenë një këngë që më ka prekur dhe mua vetë shumë. Është një këngë që më ka prekur dhe ka diçka në lidhje me mua. Çfarë ka pas? Po unë kam pasur lidhje, sene kshu…” eshte shprehur Butrint Imeri.