I SHKËPUTUR NGA MUZIKA PREJ VITESH/ Xuxi flet për artistin që nuk do bashkëpunonte dhe pse Ronela nuk do fitojë në Eurovizion – AlpeGossip
I SHKËPUTUR NGA MUZIKA PREJ VITESH/ Xuxi flet për artistin që nuk do bashkëpunonte dhe pse Ronela nuk do fitojë në Eurovizion

I SHKËPUTUR NGA MUZIKA PREJ VITESH/ Xuxi flet për artistin që nuk do bashkëpunonte dhe pse Ronela nuk do fitojë në Eurovizion

Para disa vitesh, në njërin nga edicionet e “The Voise” pjesë e jurisë së bashku me Alban Skënderaj ishte edhe këngëtari Xuxi.

Megjithatë, ai është shkëputur totalisht nga muzika dhe prej shumë kohësh nuk e kemi parë të angazhuar në asnjë projekt muzikor.

Në një lidhje ‘Skype” për “ABC e Mëngjesit” Xuxi është shprehur se me Alban Skënderaj ruan ende një raport të mirë shoqëror, por nuk do të bashkëpunonte me të pasi janë dy zhanera të ndryshëm.

“Projekti i fundit ka qenë kënga që kam pjesë në “Festivalin shqiptar”, gjatë kohës që isha pjesë e jurisë së “The Voice of Albania” me Alban Skënderajn.

“Me Albanin jam shumë i afërt, përveç ne të dy edhe bashkëshorten tona janë mike. Nuk e mendoj se do bënim një bashkëpunim se nuk mendoj se flem bashkë në të njëjtin zhaner muzikor. Ai është pak më i butë, ndërsa unë jam te këngët më të forta”, tha Xuxi. Me Albanin jam shumë i afërt, përveç ne të dy edhe bashkëshorten tona janë mike. Nuk e mendoj se do bënim një bashkëpunim se nuk mendoj se flem bashkë në të njëjtin zhaner muzikor. Ai është pak më i butë, ndërsa unë jam te këngët më të forta”, tha Xuxi.

Më tej ai ka folur edhe lidhur me Eurovisionin, ku këtë vit vendi ynë do të përfaqësohet nga Ronela Hajati me këngën “Sekreti”.

Xuxi u shpreh se është në dijeni për të gjitha të rejate  fundit në këtë kompeticion dhe u shpreh se Ronela nuk mund ta fitojë Eurovisionin.

“Ronela është shumë simpatike, po këngën e kam dëgjuar vetëm një herë nuk mund t’i jap një vlerësim. i uroj suksese. Nuk besoj se do të ketë mundësinë Shqipëria të fitojë Eurovizionin të paktën tani për tani. Se nuk e keni mundësinë ta zhvilloni se Shqipëria nuk ka salla aq të mëdha sa për ta organizuar”, tha ai.