IA DEDIKOI ÇMIMIN STUDENTËVE/ Rovena Dilo ka dy fjalë: Ata janë refreni i shpresës tonë…(VIDEO) – AlpeGossip
IA DEDIKOI ÇMIMIN STUDENTËVE/ Rovena Dilo ka dy fjalë: Ata janë refreni i shpresës tonë…(VIDEO)

IA DEDIKOI ÇMIMIN STUDENTËVE/ Rovena Dilo ka dy fjalë: Ata janë refreni i shpresës tonë…(VIDEO)

Ajo është një nga këngëtaret më të njohura të muzikën sonë të lehtë. Njihet për stilin e saj të veçantë, por edhe për karrierën e suksesshme dhe shumë të gjatë në muzikë.

Këngëtarja Rovena Dilo njihet si një vajzë që shpesh herë ka thyer tabutë dhe ka tentuar të sjellë një frymë krejt tjetër, duke mos iu ndarë dëshirës së madhe për të bërë muzikë të mirë. Sot ajo ishte e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan nga ku tregoi për eksperiencën në “Kënga Magjike” dhe bashkëpunimin me Onat.

Kënga e tyre “Ma jo” u shpall fituese e çmimit “Kënga Stil”, çmim të cilin ata ia dedikuan studentëve, të cilët prej ditësh protestojnë për plotësimin e 8 kërkesave të tyre. Dilo tha se ia dedikuan studentëve çmimin sepse ata siç i përshkruan ajo, janë “refreni i shpresës”.

“Çmimin që fituam ne ia dedikuam studentëve sepse ata janë frymëzimi më i madh i Shqipërisë për momentin. Asgjë nuk i superon dot ata dhe nuk i’ua kalon dot. Ata janë refreni i shpresës tonë, i së ardhmes dhe dinjitetit që i mungon këtij vendi. Mendoj se qytetaria hesht sepse është dhunuar nga kjo lloj politike agresive dhe aspak ndihmuese. Rinia është ajo që po i thotë kësaj politike boll, boll punuat për vete, duam një politikë që punon për shqiptarët, këtë po thotë rinia”, tha Dilo.

Po ashtu gjatë emisionit këngëtarja tregoi se si lindi bashkëpunimi me Onat për këngën “Ma jo”.

“Ideja e parë që të sillnim këtë këngë me një reper, ishte e imja dhe e Adi Hilës. Babastarsat i adhurojnë të gjithë, nuk i adhuroj vetëm unë. Tentacioni i parë për të bashkëpunuar me Onat ishte një gjë shumë e pëlqyeshme për mua, më intrigoi që në fillim. Të gjitha këngët kanë brenda motive që i bëjnë më intriguese. Thuajse të gjitha këngët kanë melizma të muzikës popullore”, tha këngëtarja