“INSPIRUAR NGA VITET 70″/ Koleksioni i ri i Saint Laurent është gjithçka na duhet për pranverën (FOTO) – AlpeGossip
“INSPIRUAR NGA VITET 70″/ Koleksioni i ri i Saint Laurent është gjithçka na duhet për pranverën (FOTO)

“INSPIRUAR NGA VITET 70″/ Koleksioni i ri i Saint Laurent është gjithçka na duhet për pranverën (FOTO)

Yves Henri Donat Mathieu-Saint-Laurent është stilisti i njohur me origjin franceze i cili hapi shtëpin e  modës në vitin 1961 dhe në viitin 20018 ndërroi jetë. Drejtori aktual i shtëpis më luksoze është Anthony Vaccarello.

Saint Laurent ka zgjedhur kullën Eiffel për të prezantuar koleksionin më të ri  për sezonin e pranverës dhe të verës.

Drejtori kreativ i etiketës, Anthony Vaccarello u frymëzua nga mënyra se si “Paloma Picasso” frymëzoi Saint Laurent në vitet ’70. Ngjyra e  cila ra në sy ishte e zeza e cila u kombinua dhe me nuancën e bardhë dhe sigurishte nuk mund të mungonte printi i gjarpërit që ishte zgjedhr në disa veshje.