INSTAGRAMI DHE REALITETI/ Artistja gjermane tregon ndryshimin (FOTO) – AlpeGossip
INSTAGRAMI DHE REALITETI/ Artistja gjermane tregon ndryshimin (FOTO)

INSTAGRAMI DHE REALITETI/ Artistja gjermane tregon ndryshimin (FOTO)

Të gjithë kemi një moment kur mendojmë për jetën tonë duke bërë “scroll” në Instagram, pasi shohim të gjithë ata njerëz të lumtur me poza perfekte në këtë rrjet social.

Por, a janë vërtetë të lumtur dhe a po ia kalojnë vërtetë aq mirë sa duket në foto? Geraldine West, një grua gjermane me banim në Këln, ka realizuar një set fotografik të quajtur “Instagrami vs Realiteti”.

Ajo bën foto nga jeta e përditshme dhe i kthen më pas në versionin Instagram. Ndryshimi është i madh…