Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për performancën e Rita Orës në Tiranë (FOTO) – AlpeGossip
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për performancën e Rita Orës në Tiranë (FOTO)

Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për performancën e Rita Orës në Tiranë (FOTO)

Koncerti i mbajtur mbrëmjen e kaluar nga Rita Ora në sheshin ‘Skënderbej’, u ndoq nga të paktën 250.000 persona. Këngëtarja me famë botërore e ngriti publikun peshë dhe bëri që të gjithë shqiptarët të krenoheshin me të duke bërë gjestet patriotike. Koncerti i mbrëmshëm është përmendur edhe nga gjigandi DailyMail i cili ndër të tjera shkruan se 27 vjeçarja ka interpertuar hitet e saj në Shqipëri, këtë të dielë. ‘E veshur me një kostum të verdhë fosforeshent, Rita shfaqi mrekullisht linjat e saj trupore’, shkruhet në DailyMail.