JO VETËM RITA ORA/ Ja kush janë këngëtarët me FAM BOTËRORE që kanë “NDEZUR” Tiranën (VIDEO) – AlpeGossip
JO VETËM RITA ORA/ Ja kush janë këngëtarët me FAM BOTËRORE që kanë “NDEZUR” Tiranën (VIDEO)

JO VETËM RITA ORA/ Ja kush janë këngëtarët me FAM BOTËRORE që kanë “NDEZUR” Tiranën (VIDEO)

Tirana ka qenë dhe vazhdon të jetë destinacioni i muzikës.

Shpesh herë kemi parë që sheshi i kreqyteti të mbushet plot me fansa dhe adhurues të muzikës por jo vetëm. Këngëtar nga e gjith bota kanë ndezur skenën dhe kanë mbajtur gjatë duke festuar.

AlpeNews.al ju sjell disa nga performacat që kanë krijuar këngëtaret e huaja por dhe ato me origjin shqiptare. Më poshtë keni disa momentet të cilat ndoshta mund ti keni humbur.

E nisim me Jessie J, këngëtarja e famshme britanike e ndezi Tiranën me performancën e saj në skenën e ngritur në Sheshin Nënë Tereza, duke përmbyllur kështu më së miri festimet për 70 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë dhe duke i lënë vendin “Natës së Bardhë”.

E veshur me të zeza, me flokë gjysmë të kapura e një buzëqeshje elektrizuese, britanikja ka bërë mijra shqiptarë të dridhen para zërit të saj.

Një tjetër atristë që më së fundmi vizitoi Tiranën ishe dhe këngtari me origjinë shqiptare Ermal Meta i cili ishte dhe fituesi i edicionit të Sanremos në Itali dhe pjesmarrës në Eurovizon. Ai performoj në skenë duke bërë që sheshi të mbushej plotë dhe të shperthej muzika .

Një ndër këngëtaret më të respektuara në Itali, për fatin tonë është me origjinë shqiptare.

Iliriana jonë ka vite që njihet në Itali me emrin Anna Oxa, në të cilin emër ajo edhe ka ndërtuar karrierën e saj muzikore. Ajo ka qenë një ariste tjetër që ka performuar në sheshin e Tiranës, për më shumë shihni videon më poshtë:

E nuk mund të lëm pa përmendur këngëtaren e famshme Emeli Sande e cila  njihet për potencën e saj të jashtëzakonshme vokale.

Hitet e saj më të mëdha janë “Read All About it”, “Hurts”, “My Kind of Love” dhe “Next to Me”.

Ja disa momente të performacës së saj në Tiranë:

Një moment tjetër pikant ishte dhe arritja e Bebe Rexhës në kryqytet, e cila  ka mbajtur  një koncert në sheshin “Nënë Tereza” ku ishin të pranishëm me qindra të pranishëm për ta ndjekur.

Nuk kishte si të mungonte dhe performaca e Rita Orës ditën e djeshme në sheshin Skëndërbej e cila ka nisur rreth orës 21:30. Rita Ora eshte ngjitur ne skenen e improvizuar ne Sheshin Skenderbej ku jane mbledhur qindra persona per ta ndjekur nga afer dhe shijuar zerin e saj.

Përgatiti: AlpeNews.al