“Ja kam mësuar unë notin”/ Instruktorja flet për Xhensila Myrtezajn – AlpeGossip
“Ja kam mësuar unë notin”/ Instruktorja flet për Xhensila Myrtezajn

“Ja kam mësuar unë notin”/ Instruktorja flet për Xhensila Myrtezajn

Këngëtarja shqiptare Xhensila Myrtezaj ka mësuar të notojë vetëm vitet e fundit. Këtë gjë e ka treguar vetë instruktorja e notit që ja ka mësuar.
Të notosh është një gjë shumë e bukur, dhe të jep ndjesinë e lirisë kur futesh në ujë. Mirëpo jo të gjithë kanë pasur luksin ta mësojnë që të vegjël, dhe kur rriten ndihen paksa në siklet kur i pyesin “a di të notosh?”.

Ju ndoshta nuk e dinit por këngëtarja shqiptare Xhensila Myrtezaj ka mësuar të notojë vetëm kohët e fundit. Këtë gjë e ka rrëfyer vetë instruktorja e notit që ja ka mësuar.

“Kishte pak pasiguri. Xhensila dinte not, thjesht donte të avanconte më shumë. Donte të kishte një stil me të veçantë dhe të notonte më bukur,”- është shprehur instruktorja Ana Bushi për emisionin “IN Traffic”.