“JAM ME FAT QË TË KAM…”/ Big Basta i dedikon me këtë FOTO fjalë të ngrohta Vesa Lumës – AlpeGossip
“JAM ME FAT QË TË KAM…”/ Big Basta i dedikon me këtë FOTO  fjalë të ngrohta Vesa Lumës

“JAM ME FAT QË TË KAM…”/ Big Basta i dedikon me këtë FOTO fjalë të ngrohta Vesa Lumës

Big Basta dhe Vesa Luma janë një ndër çiftet më të ëmbla të showbiz-it shqiptar, të cilën nuk ngurrojnë ta ndajnë edhe me publikun dashurinë e madhe që kanë për njëri-tjetrin.

Ata janë shokë të ngushtë dhe partnerë të mirë në jetë, të cilët kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe plotësojnë më së miri njëri-tjetrin.

Si një djalë romantik, Big Basta e ka shprehur gjithmonë vlerësimin që ka për mamanë e djalit të tij, Vesën, ndërsa sot na e tërhoqi vëmendjen një postim i tiji tepër i veçantë.

Krahas një fotoje me bashkëshorten, reperi shkruan fjalët më të ëmbla që kemi dëgjuar ndonjëherë dhe na i shkriu zemrat.

“Ne 2021 behemi 10vjet bashke. Me duket sikur dje qe ka ndodhur ta gjej shpirtin tim binjak.. Eshte e veshtire te gjesh njerez te mire ne keto kohe qe te pershtaten ne cdo qelize te karakterit tend, prandaj jam me fat qe e kam. My ride or die, best friend for life Vesa Luma ❤️ Love you”- janë fjalët e ti