JAVA E MODËS NË MILANO/ “Anatomia e Romancës”. Prada sapo na joshi me koleksionin e ri – AlpeGossip
JAVA E MODËS NË MILANO/ “Anatomia e Romancës”. Prada sapo na joshi me koleksionin e ri

JAVA E MODËS NË MILANO/ “Anatomia e Romancës”. Prada sapo na joshi me koleksionin e ri

“Anatomia e Romancës” është tema e cila u eksplorua në shfaqjen e saj të mahnitshme në mbrëmjen e së enjtes.

Në thelb të sfilatës  është një lloj vullneti, një nevojë për të treguar së bashku të mirën dhe të keqen, e cila korrespondon me kohët tona. Pra kjo është ajo  pak a shumë:” tha drejtori kreativ i Pradës konferencën e saj të shtypit para shfaqes.

Veshje interesante dhe  joshëse për një vajzë të modës, për dashuri vijnë së bashku me  pantallonat dhe veshjet ushtarake. Edhe këtë herë Prada solli një dimesion tjetër të modës që sigurisht do të jenë ndër trendet më të pëlqyera për 2019.