JAVA E MODËS NË PARIS/ Kush ishin veshjet më të mira “street style” (FOTO) – AlpeGossip
JAVA E MODËS NË PARIS/ Kush ishin veshjet më të mira “street style” (FOTO)

JAVA E MODËS NË PARIS/ Kush ishin veshjet më të mira “street style” (FOTO)

Parisi është ndalesa e fundit e turit të modës dhe çdo stilist po mundohet të nxjerrë më të mirën nga vetja.

Prej ditësh kemi parë veshjet më të mira në Londër, New York e Milano e tashmë është rradha e kryeqytetit franez për të përditësuar të rejat e modës.

Pjesë e rëndësishme e javës së modës është edhe “street style” , ku rrugët e Parisit u pushtuan nga fashionistet e blogeret të cilat  shpalosën  gjithë stilin e tyre.

Përms fotove të mëposhtëme mund të shihni tendencat e fundit të “street style”: