U SUPRIZUAM/ Dy shqiptaret që do të shkundin skenën e Eurovizionit në maj (FOTO) - AlpeGossip
U SUPRIZUAM/ Dy shqiptaret që do të shkundin skenën e Eurovizionit në maj (FOTO)

U SUPRIZUAM/ Dy shqiptaret që do të shkundin skenën e Eurovizionit në maj (FOTO)

Në Eurovizionin e këtij viti që mbahet në Izrael, nuk do të performojë një shqiptare, por do të jenë dy të tilla. E kemi fjalën për këngëtaren Jonida Maliqi me këngën e saj “Ktheju Tokës” dhe Eleni Foureira e cila ka qenë përfaqësuesja e Qipros vitin e kaluar.

Fuorera do të performojë në natën finale të festivalit më të rëndësishëm të muzikës që do të mbahet në datat 16 dhe 17 maj.“Jam kaq e nderuar të pohoj se do të performoj në natën finale të Eurovizionit, Mezi pres të përjetoj kujtimet e vitit të kaluar”, shprehet Eleni.

Foureira është me origjinë nga Fieri i Shqipërisë dhe ka një karrierë për tu lakmuar në fushën e muzikës në Greqi.