“JU TË HIQNI TRURIN”/ Alketa Vejsiu acarohet keq me fansat (FOTO) – AlpeGossip
“JU TË HIQNI TRURIN”/ Alketa Vejsiu acarohet keq me fansat (FOTO)

“JU TË HIQNI TRURIN”/ Alketa Vejsiu acarohet keq me fansat (FOTO)

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu është solidarizuar me ngjarjen e ndodhur në katedralen Notre Dame në Paris dhe ka publikuar një foto në profilin e saj në Instagram, ku tregon trishtimin e madh për katedralen që ende duket si pikturë.

Mirëpo, komentet e ndjekësve e kanë acaruar keq moderatoren, e cila i është kthyer me një koment të gjatë, ku shpjegon se bëhet fjalë për një pasuri ndërkombëtare të njerëzimit, ndaj humbja e saj shkakton trishtim.

“Këndvështrimi i disave ne keto komentet ta heq trurin fare. Krahasime jashte kontekstit, absurd komplet; c’hyn Siria, Uria, Shqiperia, Myslimanet e te Krishteret mor Zot?!Ketu po flasim per nja pasuri nderkombetare epokale te njerezimit, qe e perp.iu tymi. Ndjesia qe nje gje e bukur qe ju perket te gjitheve, s’do te jete me shkakton trishtim. Per Arkitekturen, Kulturen, Historine nuk po flas; thjesht kisha parasysh disa kujtime personale para kesaj ndertese unike, dhe kisha parasysh qe gjithcka qe shkruhet ne Libra sdo mund te ilustrohej me. Per fat thone qe nje pjese e Kishes ka shpetuar, por mendjet e disave si ti shpëtojmë?”- shkruan Alketa në postim.