“KAM BËRË KËNGË TË NGJASHME, I RASHË SHKURT”/ Kompozitori i njohur pranon të vërtetën për… – AlpeGossip
“KAM BËRË KËNGË TË NGJASHME, I RASHË SHKURT”/ Kompozitori i njohur pranon të vërtetën për…

“KAM BËRË KËNGË TË NGJASHME, I RASHË SHKURT”/ Kompozitori i njohur pranon të vërtetën për…

Kledi Bahiti është një nga kompozitorët më të njohur në vend. Këngët e krijuara nga ai janë rikthyer gjithmonë në hite të padiskutueshme. Këtë javë ai ishte i  ftuar në emisionin “Thumb” të Fatmës dhe Aulonës ku ka folur për vështirësitë që ka të qënurit kompozitor dhe krijues.

I pyetur nga Aulona për një titull këngë në të cilën ka përsëritur të njëjta gjëra (material)  dhe nëse e ka bërë me vetëdijë, Kledi u përgjigj:

“Frika më e madhe e një krijuesi është që të mos përsërisi veten. Janë disa këngë  që mund t’i kem përsëritur,   ndoshta është kuptuar ndoshta jo. I kam rënë shkurt duke pasur baza të forta që kjo mund të dali diçka e mirë”.

/Blitz.al/