”KËNDO PËR TË NDËRTUAR”/ Shpallet fituesi i edicionit të 21-të të ”Kënga Magjike”! – AlpeGossip
”KËNDO PËR TË NDËRTUAR”/ Shpallet fituesi i edicionit të 21-të të ”Kënga Magjike”!

”KËNDO PËR TË NDËRTUAR”/ Shpallet fituesi i edicionit të 21-të të ”Kënga Magjike”!

Sot në Pallatin e Kogreseve po zhvillohet edicioni i 21-të i ”Kënga Magjike” i cili këtë vit përshkak të tërmetit tragjik që goditi Shqipërinë më 26 nëntor mban dhe modon ”Këndo për të ndërtuar”.

Pas shumë javësh pritje dhe mendimesh se kush do të fitonte festivalin më të famshëm të vitit më në fund juria së bashku me publikun e dhanë vendimin e tyre.

Fituese e festivalit të 21-të të ”Kënga Magjike” shpallet Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën” , duke lenë kështu në vend të dytë Fifin dhe në vend të tretë Anxhela Peristerin./AlpeGossip.al