“KAM BËRË TRE ABORTE”/ Këngëtarja e njohur rrëfen vuajtjet e saj (FOTO) – AlpeGossip
“KAM BËRË TRE ABORTE”/ Këngëtarja e njohur rrëfen vuajtjet e saj (FOTO)

“KAM BËRË TRE ABORTE”/ Këngëtarja e njohur rrëfen vuajtjet e saj (FOTO)

Këngëtarja e njohur amerikane ka treguar se vuan nga një sëmundje mjaft e rëndë Endometrioza. Kjo sëmundje është një patologji gjinekologjike ku endometriumi fillon të rritet jashtë mitrës. Bëhet fjalë për Halsey.

Ajo ka publikuar disa shkrime në Tëitter ku ka treguar se është duke vuajtur çdo ditë nga kjo sëmundje dhe ka kaluar 3 aborte e 4 operacione. Nga gjithë kjo e trishton më tepër fakti që 24 vjeçarja nuk mund të bëhet nënë.

Madje, Hasley shprehet se njerëzit nuk e besojnë kur ajo u ankohet që është sëmurë dhe momentalisht është duke kaluar një periudhë mjaft të vështirë.