KANË “GUXUAR” NË LOOK/ Modeli i flokëve që po kthehet në trend nga vajzat e showbizzit (FOTOT) – AlpeGossip
KANË “GUXUAR” NË LOOK/ Modeli i flokëve që po kthehet në trend nga vajzat e showbizzit (FOTOT)

KANË “GUXUAR” NË LOOK/ Modeli i flokëve që po kthehet në trend nga vajzat e showbizzit (FOTOT)

Paraqitja e jashtme dhe modeli i flokëve është pika kryesore e vajzave të showbizzit shqiptar. Si do duken në televizone, klipe apo edhe në jetën e tyre të përditshme.

Për ato ka qënë e lehtë për të “guxuar” duke i shkurtuar deri mbi supe flokët e tyre të gjatë , ku tashmë është kthyer në trend modeli rrumbullak pas kokës.

Mund të themi që janë inspiruar edhe nga yjet botërore të cilat kanë bërë të njejten gjë.

View this post on Instagram

✌🏼

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

AlpeGossip ju sjell disa prej VIP-eve shqiptare të transformuara në look.

Së fundmi një nga vajzat e showbizzit shqiptar që u transformua ishte Era Istrefi. Ndryshimi i saj bëri bujë dhe u përfol në shumë media. Në postimet e fundit me flokë të prerë këngëtarja shkruan: “Si Mia Wallace por bjonde”.

View this post on Instagram

Mia Wallace but make it blonde

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on

Xhensila Myrtezaj ka 9 muaj që është transformuar në look, para disa kohësh ajo i kishte të gjata flokët, por nuk e dimë akoma arsyen se pse ajo venndosi të presë flokët në këtë mënyrë, po të themi që duket mirë.

View this post on Instagram

In wine, there's truth. Cheers..🥂

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

Bora Zemani ka pothuajse 1 vit që i ka prerë flokët rrumbullak pas koke. Ajo është shprehur se e kanë detyruar që t’i presë shkurt flokët.

View this post on Instagram

💁🏻‍♀️ #mondaymorning 🌞

A post shared by Bora Zemani (@borazemani) on

Por nuk mbaron me kaq ka edhe shumë vajza të tjera të showbizzit të cilat prej vitesh apo prej pak muajsh janë tashmë me look ndryshe.

View this post on Instagram

Fav💛

A post shared by Kevina_kthella (@kejvina_kthella) on

View this post on Instagram

Ne sallonin @just_ciljeta tashme ka filluar puna 🤗 me nje staf te ri pune 🤗🤗 kete here ne make up i kam besuar nje vajze shum te talentuar profesioniste @makeupbymanes mireserdhe ne @just_ciljeta 🤗 dhe sigurisht per floket e mia kujdeset vetem mami im @linda_xhilaga Per takimin tuaj rezervoni ne nr tel +355 69 667 0999 ,Ju mirpresim 🤗 Make up done only at @just_ciljeta by the best Products used: @tatcha watercream 💦 @fentybeauty profiltr primer @fentybeauty profiltr foundation in 120 & 290 @makeupforever ultra hd concealer @fentybeauty face powder in butter @benefitcosmetics hoola for contouring @mac.tirana @maccosmetics give me sun bronzer @hourglasscosmetics ambient lights palette @kyliecosmetics highlighter✨ @urbandecaycosmetics all nighter @tatcha luminous dewy skin mist @mariobadescu lavander face spray @anastasiabeverlyhills brow wiz & gel @hudabeauty trendsetter lip pencil with @fentybeauty gloss in original💄 @larlarlee @lauraleelosangeles Nudie patootie for the eyes✨ @marcjacobsbrauty eye pencil @hourglasscosmetics mascara @reganabeauty lashes in moonchild✨ @kkwbeauty @kimkardashian skin perfecting body foundation light mixed with medium.+ loose shimmer powder✨

A post shared by 🎀 Ç𝓲𝓵𝓳𝓮𝓽𝓪 𝓧𝓱𝓲𝓵𝓪𝓰𝓪 🎀 (@ciljetaxhilaga) on

View this post on Instagram

But baby, I’m both the beauty and the beast

A post shared by CASSEY 🦋 (@keisimedini) on

View this post on Instagram

grazie per questa bellissima collana @goldonimilano

A post shared by Kiara Tito (@kiaratito) on