“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Ja për cilët prej këngëtarëve pjesëmarrës bëjnë “tifo” VIP-at (VIDEO) – AlpeGossip
“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Ja për cilët prej këngëtarëve pjesëmarrës bëjnë “tifo” VIP-at (VIDEO)

“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Ja për cilët prej këngëtarëve pjesëmarrës bëjnë “tifo” VIP-at (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua nata e parë e edicioni të 20-të të “Këngës MAgjike”.
Ashtu siç u lajmërua edhe ende pa nisur, suprizat e shumta do ta karakterizonin këtë vit festivalin dhe kështu ndodhi.

Edhe konkurenca gjatë këtij edicioni ishte më e madhe se në herët e kaluara për shkak të cilësisë së këngëve dhe këngëtarëve të cilët vinin nga “ajka” e muzikës në Shqipëri.

Përveç të afërmve dhe familjarëve në sallë apo kudo tjetër, konkurentët gezonin edhe mbështetjen e kolegëve të tyre apo vipave të ndryshëm.

Por cilët prej tyre mbështesnin këngëtarët e tjerë jo pjesëmarrës? Alpenews.al ju njeh me disa prej tyre që kanë treguar mbështetjen në rrjete sociale:

Xhensila Myrtezaj ka shprehur mbështetjen e saj për Kejsi Tolën:

Fjolla Morina ka shprehur mbështetjen e saj për Rozana Radin:

Bes Kallaku ka shprehur mbështetjen e tij për Olsi Bylykun me Lorenc Hasramën dhe Ardit cunin dhe Danielën:

Rashel Kolaneci ka shprehur mbështetjen e saj për për Amela Agastrën:

Adrola Dushi ka shprehur mbështetjen e saj për Ronela Hajatin: