“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Si u veshën këngëtarët në natën e dytë gjysëmfinale (FOTO) – AlpeGossip
“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Si u veshën këngëtarët në natën e dytë gjysëmfinale (FOTO)

“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Si u veshën këngëtarët në natën e dytë gjysëmfinale (FOTO)

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua nata e dytë gjysëm finale e edicioni të 20-të të “Këngës Magjike”.
Surpriza të shumta kemi parë gjatë këtij rrugëtimi ashtu siç ishte lajmëruar edhe ende pa nisuar ky festival.
Ajo që gjithnjë tërheq edhe një vëmendje të madhe është paraqitja e prezantuesve, artistëve dhe e jurisë.
Alpenews.al një ditë më parë ju njohu me komentet negative të fansavë të cilët i konsideronin veshjet e artistëve dhe të jurisë si “fshati në festë”.
Por sot do të fokusohemi tek veshja e artistëve në mbrëmjen e djeshme.

Nga Fifi me Mc kreshën tek … kështu dukeshin artistët gjatë festivalit:

Fifi dhe Mc Kresha

Flori Mumajesi

Flori Nazifi dhe Ines Neziri

Alar Band dhe Livia

Aurela Gaçe dhe Eli Fara