NATA E DYTË GJYSMËFINALE/ Ja 5 detajet që na suprizuan dje në “Kënga magjike” (FOTO) – AlpeGossip
NATA E DYTË GJYSMËFINALE/ Ja 5 detajet që na suprizuan dje në “Kënga magjike” (FOTO)

NATA E DYTË GJYSMËFINALE/ Ja 5 detajet që na suprizuan dje në “Kënga magjike” (FOTO)

Ditën e djeshme u mbyll  nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”. Ardit Gjebrea kishte rezervuar shumë surpriza edhe për natën e dytë dhe nuk munguan as lotët as incidentet.

Nëse ditën e djeshme nuk e keni parë spektaklin ne iu tregojm disa nga detajet suprizuese që ndodhën në “Këngën Magjike”.

1- Në natën finale do jenë edhe 4 femrat të tjera krah Arditit

Ardit Gjebrea e nisi natën finale me një lidhje direkte ku në ekran u shfaqën  moderatoret që kanë prezantuar krah Ardit Gjebreas, Valbona Selimllari, Elia Zaharia, Armina Mevlani dhe Olta Gixhari do të prezantoijnë gjithashtu në natën finale.

2- Rubrika “Ka një mesazh për ty” ndodhi edhe në natën gjysmëfniale të “Kënga Magjike”

Ardit Gjebrea ka vazhduar traditën e emisionit “E diela shqiptare”, ku këtë herë ka suprizuar Persidën e cila kishte 7 vite pa u parë me të atin.

3-Performanca e Bora Zemanit si balerinë dhe këngëtare

Bora na suprizoi të gjithëve me një performancë kërcimi dhe një këngë spanjolle dhe nëse e keni harruar ne iu kujtojm se Bora në fillimet e saja në ekranë ka dalë si këngëtare dhe më pas si velinë  e “Fiks Fare”.

4- Gjatë performancës së këngëtarit të kategorisë “New artist” ,Manjola Nallbani është përlotur.

Manjola Nallbani ishte shumë pozitive teksa gjykonte artistët “New” por nuk e  dimë çfarë ndodhi dhe në një moment të festivalit ajo u emocionua edhe filloi të qante. Me siguri ishte teksi i këngës!

5- Gjatë performancës të këngës  “Psikopatja jote”,Mc Kreshës i nodh një incident  

“Psikopatja jote” është një ndër këngët më të pëlqyera të festivalit por gjatë  performancës   së MC Kreshës dhe Fiffi-t  ndodh një incident .

Mc Kresha nuk mund të dëgjonte në kujfe dhe kjo u vu re edhe nga publiku që diçka nuk po shkonte mirë.

Përgatiti: AlpeNews.al