Këngëtaret që “hoqën dorë” me “hir a me pahir” nga muzika për… (FOTO) – AlpeGossip
Këngëtaret që “hoqën dorë” me “hir a me pahir” nga muzika për… (FOTO)

Këngëtaret që “hoqën dorë” me “hir a me pahir” nga muzika për… (FOTO)

Janë të bukura, plot sharm dhe se zor mund të rrish pa i parë kur dalin në skenë apo kalojnë në rrugë…

Fjalën e kemi për këngëtaret shqiptare që me hir apo pa hir janë shkëputur disi nga muzika dhe në plan të parë kanë vendosur diçka tjetër.

Ndonëse ne jemi mësuar ti etiketojmë si këngëtare dhe që përtypemi paksa kur na duhet të flasim për profesionet e tyre të dyta. Gjithsesi duam apo s’duam, ato janë shumë mirë edhe në zgjedhjen tjetër.

Po e nisim nga Jonida Maliqi…

Ajo e ka nisur me muzikë, por tashmë duket se është shkëputur. Përveç ndonjë kënge tek tuk së fundmi, ajo i ka kushtuar një vëmendje biznesit të saj. Dhe tanimë ajo po shihet edhe si blogere.

Herë casual, herë elegante, sportive, apo duke i kombinuar të gjitha nga pak, Jonida është cilësuar si një ndër këngëtaret më moderne sa i përket veshjes dhe look-ut, duke u kthyer në një ikonë të vërtetë mode.

Orinda Huta pas realizimit të disa këngëve të suksesshme, u duk sikur e la pak pas dore, duke i kushtuar një rëndësi moderimit.

Bukuroshen së fundmi po e shohim edhe në sete fotografike, gjithnjë elegante dhe sharmante.

Sigurisht që dashuria e saj e vërtetë dhe më e madhja mbetet Turi, bashkëshorti i saj, por duket se ka dhe një dashuri të një lloji tjetër, atë për veshjet, që të gjitha femrat e kanë fiksim.

E kishim parë vetëm me mikrofon në dorë, por ja që ata që kanë sy të mprehtë e kanë vënë re me siguri se ajo ka një stil që është një dhe vetëm një ekstravagant dhe që duket më së miri.

Rozana Radi nuk është se ka hequr dorë nga muzika, por krahas saj merret dhe me gjëra të tjera . Ajo është një ndër emrat më të njohur të ekranit shqiptar që ka eksperimentuar në shumë fusha, përfshirë aktrimin, këndimin, biznesin.

Së fundmi, ajo po moderon një emision investigativ, ku edhe në këtë fushë duket shumë mirë.

Rezarta Shkurta e ka nisur shumë herët karrierën si këngëtare, ku është marrë edhe me modeling. Mirëpo, së fundmi, duket se pasioni i saj është fotografia.

Në fakt, aparati vetë është një dashuri e hershme e Shkurtës, jo vetëm si pasojë e pasionit për modelingun në të kaluarën e saj, por edhe si fotografe profesioniste. Dhe duket se kjo edhe e ka “mbërthyer” Rezartën.

 

E kush nuk e mban mend Zaimina Vasjarin si këngëtare.

Pas disa këngëve të realizuar prej saj, ajo u shkëput disi nga muzika, duke eksploruar në tjetë fushë, atë të biznesit. Tashmë është nënë e një vajze të vogël.

Duhet të themi se ish-misi pikë të dobët ka veshjet, ndërsa gjithnjë duket e kuruar. Edhe pse ka vetëm dy muaj që ka lindur, format e janë për t’u pasur zili.