Këngëtari shqiptar i revoltuar me kolegët e tij: Dikur u kam hapur derën… – AlpeGossip
Këngëtari shqiptar i revoltuar me kolegët e tij: Dikur u kam hapur derën…

Këngëtari shqiptar i revoltuar me kolegët e tij: Dikur u kam hapur derën…

Këngëtari i njohur Labinot Tahiri i cili është angazhuar së fundmi edhe në politikë si deputet i Kuvendit të Kosovës, ka disa rezerva për kolegët e tij.
Labinoti ka publikuar në “Instagram” një status dedikuar kolegëve të tij lidhur me shpërndarjen e videoklipeve.

“Unë nuk kam formuar kurrë klane as në estradë dhe as sot në politikë. Unë punoj me shpirt dhe zemër dhe jo vetëm për vete.
Klipet e mia, nuk mi kanë shpërndarë estrada sikurse shumë të tjerëve që njëri- tjetrit i’a shpënrndajnë, normalisht publiku mi k’a shpërndarë gjithmonë..! Thjeshtë nuk kam pasur frik kurrë nga dështimi i karrierës, edhe pse atë e kanë dashur disa njerëz, por atë e cakton vetëm i madhi Zot.
Kësaj radhe, sigurisht se do t’i vëzhgoj me kujdes ata që sot kanë bërë karrierë, e dje u’a kam hapur derën e bashkpunimit dhe të mundësive në karrierën e tyre.
Sidomos kjo vlen për ‘Ferizajlit’ që duhet tu mbushet mendja se gjithnjë kanë qenë te shkelur, dhe fjalët qe u’a kam thënë ju kanë dalë edhe sot”- ka shkruar Labinoti.

Tahiri në bashkëpunim me reperin 2TON pritet të publikojë së shpejti një këngë të re, videoklipi i së cilës po xhirohet në Greqi.

Unë nuk kam formuar kurrë klane as në estradë dhe as sot në politikë. Unë punoj me shpirt dhe zemër dhe jo vetëm për vete. Klipet e mia, nuk mi kanë shpërndarë estrada sikurse shumë të tjerëve qe njeri tjetrit i'a shpenrndajnë, normalisht publiku mi k'a shperndarë gjithmonë..! Thjeshtë nuk kam pasur frik kurrë nga deshtimi i karrieres, edhe pse ate e kanë dashur disa njerë, por atë e cakton vetëm i madhi Zot. Kësaj radhe, sigurisht se do ti vëzhgoj me kujdes ata qe sot kanë bërë karrierë, e dje u'a kam hapur derën e bashkpunimit dhe të mundesive në karrieren e tyre. Sidomos kjo vlen për 'Ferizajlit' që duhet të mbushen mend se gjithnje kanë qenë te shkelur, dhe fjalet qe u'a kam thënë ju kanë dalë edhe sot! Uniteti tregohet me vepra, e jo me fjalë. Labi, i moçmi i skenës( Ujku i Vjetër)😉 @milottahiri @bini_diez @ilir_balija @2tonofficial @elton_tahiri

A post shared by Labinot Tahiri (@labinottahiriofficial) on