Këngëtarja shqiptare kap majat e klasifikimeve botërore, artistja e tretë më e dëgjuar në botë – AlpeGossip
Këngëtarja shqiptare kap majat e klasifikimeve botërore, artistja e tretë më e dëgjuar në botë

Këngëtarja shqiptare kap majat e klasifikimeve botërore, artistja e tretë më e dëgjuar në botë

Dua Lipa, sapo publikoi këngën “One Kiss” në bashkëpunim me DJ Calvin Harris dhe ja arriti të jetë në vend të parë të klasifikimit. Por duket se suksesi për 22-vjeçaren me origjinë nga Kosova nuk ka të ndalur!

Në një postim në “Instagram”, Dua zbulon se ajo artistja e tretë më e dëgjuar në Spotify. Vendin e parë e mban Drake, ndërsa i dyti është J Balvin.