KENI “URGJENCA MODE”? Ja 3 truket që askush nuk jua ka treguar – AlpeGossip
KENI “URGJENCA MODE”? Ja 3 truket që askush nuk jua ka treguar

KENI “URGJENCA MODE”? Ja 3 truket që askush nuk jua ka treguar

Shpesh na ndodh që të kemi ‘urgjenca mode’, e thënë ndryshe probleme me veshjet apo gjëra të ngjashme. Por për disa prej tyre ka zgjidhje me mënyra të thjeshta.

Njolla grimi në rroba

Merrni shkumë rroje dhe hidheni në zonën e bërë pis. Mbajeni për 5-10 minuta dhe njolla do të zhduket.

Zbehja e ngjyrave të xhinseve

Laji xhinset me ujë të ftohtë dhe do të kesh rezultatin e dëshiruar.

Të heqësh njollat e vajit

Apliko pudër bebesh në zonën e ndotur me vaj dhe lërë të qëndrojë gjatë natës. Nëse në mëngjes nuk është hequr përsërit procesin.