Kjo ndodh për herë të parë! Finlanda këndon shqip në “Eurovision” – AlpeGossip
Kjo ndodh për herë të parë! Finlanda këndon shqip në “Eurovision”

Kjo ndodh për herë të parë! Finlanda këndon shqip në “Eurovision”

Më 10 maj nis festivali evropian i këngës “Eurovision”, në Lisbonë të Portugalisë, ku Shqipëria do të përfaqësohet nga Eugent Bushpepa.

Mes surprizave të shumta të menduar për këtë edicion , një prej këngëve do të vijë për herë të parë me një risi,

Finlanda do të prezantohet me një këngë, e cila do të këndohet në 34 gjuhë të botës, mes tyre edhe shqip. Këngëtarja finlandeze Saara Aalto do të interpretojë këngën “Monster” dhe do të shoqërohet nën tingujt e pianos.