Kjo video do t’iu ëmbëlsojë ditën/ Djali i Vesa Lumës këndon këngë patriotike (Video) – AlpeGossip
Kjo video do t’iu ëmbëlsojë ditën/ Djali i Vesa Lumës këndon këngë patriotike (Video)

Kjo video do t’iu ëmbëlsojë ditën/ Djali i Vesa Lumës këndon këngë patriotike (Video)

Vesa Luma dhe Big Basta janë dyshja e njohur e shoëbizit shqiptar që janë transferuar në Zelandën e Re prej shumë kohësh tashmë. Pavarësisht kësaj çifti i këngëtarëve nuk e kanë harruar asnjëherë vendlindjen dhe po përpiqen t’i trashëgojnë edhe djalit të tyre Lian, vlerat kulturore shqiptare. Këtë mëngjes Vesa ka postuar një video ku Lian shihet duke kënduar.

I vogli është shfaqur në rrjetet sociale duke kënduar vargjet e këngës “Lule Velo partizani”. Edhe më parë djali i këngëtarëve është parë duke kënduar himin kombëtar.