“KJO VIDEO NUK ISHTE BËRË PËR TU PUBLIKUAR”/ Bleona Qerreti publikon “coverin” e këngës së njohur italiane – AlpeGossip
“KJO VIDEO NUK ISHTE BËRË PËR TU PUBLIKUAR”/ Bleona Qerreti publikon “coverin” e këngës së njohur italiane

“KJO VIDEO NUK ISHTE BËRË PËR TU PUBLIKUAR”/ Bleona Qerreti publikon “coverin” e këngës së njohur italiane

Bleona Qereti ka publikuar ditën e sotme një ‘cover’ për këngën e njohur italiane ‘Su Di Noi’ nga artisti Pupo. Në parantezë të publikimit të videos, këngëtarja e njohur ka shpjeguar arsyen pse e solli këtë këngë dhe zbuloi kuptimin e veçantë që ka për të

“Kjo është një nga këngët më të dashura për mua. Është pak nga muzika me të cilën u rrita si artiste që fëmijë. Kush më njeh personalisht e di që unë kam mësuar italisht vetëm që të kuptoj këtë këngë. Ende sot e këndoj ‘Su Di Noi’ në çdo koncert timin. Ndërsa kjo video nuk ishte bërë për t’u publikuar, por me ngjarjet që ndodhën në Malibu, gjithçka mori tjetër kuptim. Kjo video ka një vend special në zemrën time sepse është xhiruar në një nga plazhet më të bukura në botë. Doja që ta ndaja me të gjithë si një dhuratë plot dashuri dhe dritë”,-shkruan ndër të tjera Bleona.

View this post on Instagram

This is one of my most favorite records, some of the music that I grew up with, and one of the many Italian songs that helped shaping me as an artist when I was a kid. For whoever knows me personally, they also know that I learned Italian just to understand what the meaning of my favorite italian songs was….To this day I sing this song in almost all my concerts, It is called “Su Di Noi” from the one and only Pupo. The video of it, was originally NOT meant to be released, but with what happened in Malibu, this video has now a very special place in my heart. It was shot in one of the most beautiful beaches in the world – El Matador Beach in #Malibu #California and I wanted to share as a gift for all of you to spread love and light. So here I am … next to you…the sky is blue in Malibu…. Full video on my YouTube channel A huge thank you to @jeffreykellydp – without you this would be not possible ❤️ @kaneepa @singmastering @marjanmalakpour @kipzachary @clydehairgod @justinjacksonhair @bryansmaller @company_3 @sunset_edit @nazelikodj @adamlimapix #Samileka #ilovemalibu #sudinoi #bleona #nightshot

A post shared by Bleona (@bleona) on

Video është xhiruar në Matador Beach, Kaliforni dhe në skenat e saj Bleona shfaqet në formë perfekte.