Klea Huta kap DETAJIN në New York dhe e tregon me krenari: SHQIPJA në mes të… (FOTO) – AlpeGossip
Klea Huta kap DETAJIN në New York dhe e tregon me krenari: SHQIPJA në mes të… (FOTO)

Klea Huta kap DETAJIN në New York dhe e tregon me krenari: SHQIPJA në mes të… (FOTO)

Pak ditë më parë u zbulua se moderatorja Klea Huta do të prezantojë një nga emisionet më të rinj në “Top Channel”, i cili ka në fokus shqiptarët e famshëm që jetojnë jashtë shtetit, si Angela Martini, Dua Lipa, Rita Ora, Emina Cunmulaj dhe shumë të tjerë. Klea na ka zbukuar në instagramin e saj se ndodhët në Amerikë, më shumë për punë se sa për qejf. Bukuroshja e ekranit shqitpar ishte fillimisht në Miami, ndërkohë që tashmë ka shkuar drejt New York me partnerin e saj Elgit Dodën.

Por e keni parasysh kur shkoni në një vend tjetër dhe nëse kapni diçka që ka lidhje me Shqipërinë, ju bëhet zemra mal? Epo kjo i ka ndodhur Klea Hutës e cila ka parë një flamur shqiptar të pikturuar në një mur në New York dhe e ndau me të gjithë ne në Instagram: “Shqipja në mes të NY” si dhe i ka vendosur një emoji që simbolizon shqiponjën.