KORONAVIRUSI/ Ermal Mamaqi: Ja se çfarë duhet të bëjmë në këtë situatë – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ Ermal Mamaqi: Ja se çfarë duhet të bëjmë në këtë situatë

KORONAVIRUSI/ Ermal Mamaqi: Ja se çfarë duhet të bëjmë në këtë situatë

Të gjithë Shqiptarët janë duke kaluar ditë të vështira me përhapjen e virusit COVID-19, i cili është bërë një shqetësim për gjithë botën. Deri tani në vendin tonë numri i të infektuarëve me koronavirus është 33, ku 10 raste të reja u shtuan ditën e sotme.

Të njohurit shqiptarë kanë shpërndarë mesazhe sensibilizues për të gjitha masat që duhen marrë dhe këshillat që domosdoshmërisht duhen zbatuar. Ndërkohë që një pjesëe  m,irë etyre na tregon se çfarë mund të bëjmë gajtë vetë-izolimit në shtëpi, Ermali na ka treguar se lutja në Zot do të bëjë që e gjitha kjo periudhë e vështirë të mbarojë sa më shpejt.

Mesazhi i djeshëm nga Ermali ishte gjithashtu dedikuar forcës së Zotit: “Mos u streso. Zoti e di se për çfarë je duke u lutur”. Ndërsa sot ka publikuar një tjetxër mesazh po aq domethënës:” Lutu në Zot, ekziston një forcë e papërshkruar në lutje”. Mesa duket gjithë mbrojtjen e tij ja ka besuar Zotit dhe sigurisht duke ndjekur të gjitha këshillat e dhëna nga ekspertët. /ALPEgossip.al