Kolazh me foto ndër vite: Si kanë ndryshuar rrobat e banjës – AlpeGossip
Kolazh me foto ndër vite: Si kanë ndryshuar rrobat e banjës

Kolazh me foto ndër vite: Si kanë ndryshuar rrobat e banjës

 Rrobat e banjës klasike, të cilat ishin në formën e një truporeje, kryesisht në ngjyra bardhë e zi dhe me rripa të hollë (1980)

Rrobat e banjës me ngjyra (1981)

Rrobat e banjës në ngjyrë të kuqe, të cilat u bënë të famshme pas “Fast Times at Ridgemont High”. (1982) 

Rrobat e banjës në ngjyrë gold (1983)

Rrobat e banjës trekëndësh, të cilat janë në modë edhe këtë vit (1984)

Trupore me rrip në mes, kryesisht në nuancat e grisë (1985)

Trupore e hapur njësoj si në pjesën e kraharorit ashtu edhe në atë të shpinës (1986)

#Accessorizing; lule, syze, aksesorë frymëzuar nga Goldie Hawn tek “Overboard” (1987)

Rrobat e banjës bust, fiks si këto të Nicolette Sheridan (1988)

Bikini me bel të lartë (1989)

Pantallona të shkurtra dhe reçipeta bust (1990)

Ngjyrat neon (1991)

Koha e “Baywatch, që debutoi në 1989-n dhe qëndroi për disa vite në qendër të vëmendjes, po ashtu si edhe rrobat e banjës në vitin 1992 (1992)

#Logomania, dëshira për të shtuar tek rrobat e banjës logo të markave të famshme të modës, si Dior apo Chanel (1993)

Bikini me bel të lartë sërish (1994)

Motive dhe printime si këto të Kate Moss në foton e mëposhtme (1995)

Hey, Salma Hayek! Rrobat e banjës në formën e të brendshmeve të zakonshme (1996)

 Koha për perlat! (1997)

Tani radha e polka-dots (1998)

Rikthimi i ngjyrës gold (1999)

Vitet 2000 nisën me një dashuri të madhe për sportin (2000)

Stil minimalist (2001)

Trendi për t’i veshur rrobat e banjës në ngjyra të ndryshme (2002)

 Truporet në ngjyra metalike (2003)

Nis eksperimentimi me format gjeometrike (2004)

Rrobat e banjës të lidhura në qafë (2005)

Truporet e çara në pjesën anësore të trupit (2006)

 Koha kur nisi përdorimi i shallit (2007)

Sërish përdorimi i shallit (2008)

 Ngjyra, ngjyra, ngjyra (2009)

Rrobat e banjës me lidhëse (2010)

Format futuriste (2011)

 Bikinit me bel të shkurtër, shumë të shkurtër (2012)

 Rrobat e banjës-kostum (2013)

 Si mund ta shihni edhe në këtë foto të Kendall Jenner, në vitin 2014 u vendos theksi tek detajet si: prerjet, gërshetimet, lidhjet etj (2014)

Thurjet me grep (2015)

 Vitet ’80 rikthehen sërish: ngjyra neon dhe rrip në mes (2016)

Bikini me bel të lartë, polka-dots dhe të lidhura në bel (2017)

 Rikthim i viteve ’90; ngjyra të ndezura, motive dhe bikini me bel të lartë që theksojnë siluetën (2018)

Artikuj të ngjashëm

Na besoni ose jo, këto pantallona janë trendi më komod i këtij viti

LEXO ME SHUME

Çfarë duhet të blini me patjetër këtë verë!

LEXO ME SHUME