Koleksioni i meshkujve trendi 2019/ BALMAIN vjen me një mesazh të fuqishëm: Bëhu…(FOTO) – AlpeGossip
Koleksioni i meshkujve trendi 2019/ BALMAIN vjen me një mesazh të fuqishëm: Bëhu…(FOTO)

Koleksioni i meshkujve trendi 2019/ BALMAIN vjen me një mesazh të fuqishëm: Bëhu…(FOTO)

Olivier Rousteing vendosi zemrën e tij me një koleksion rreth obsesioneve të tij të fëmijërisë – Michael Jackson dhe ëndrrës amerikane, Serge Gainsbourg dhe stilit francez. Ai gjithashtu tronditi diversitetin në veshin e meshkujve dhe se mesazhi erdhi me zë të lartë dhe i qartë: Koleksioni ishte 80 herë i gjatë dhe përfshinte një kapsulë të vogël me stile të ndritura dhe me shirita nga Koleksioni i Grave të Episodeve.

Shefi i ri i Balmain, Massimo Piombini tha se qëllimi i tij është të lëvizë markën dhe të zgjerojë ofertën e veshin të meshkujve për të përfshirë veshje të reja, më të relaksuara dhe më shumë xhins, triko dhe trikotazh. Për këtë arsye, hoodies të gjata të pambukta të zeza me printime të frymëzuara nga arti i mbuluar “Dangerous” i Xheksonit dhe triko  me shirita të kuqe.

Rousteing tha para shfaqjes se ai po harxhon rreth kohës së përjetësisë dhe jo tendencave, dhe se ai nuk pranon të ulë veshin e meshkujve për “një lloj djalosh, jo të drejt apo homoseksual, jo të rinj apo më të vjetër, jo të dobët ose yndyrë. Mesazhi është  “Bëhu  vetvetja”.

Disa nga yjet e hollywood-it që zgjodhën Balman janë  Cristiano Ronaldo dhe John Legend, Kanye West dhe Zayn Malik  dhe i dashuri i  Jenifer Lopez.

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

Balmain Men’s Spring 2019

/AlpeNews.al