KOMBINIMI I FORCËS DHE DELIKATESËS/ Fendi na suprizoi me koleksionin e 2019 (FOTO) – AlpeGossip
KOMBINIMI I FORCËS DHE DELIKATESËS/ Fendi na suprizoi me koleksionin e 2019 (FOTO)

KOMBINIMI I FORCËS DHE DELIKATESËS/ Fendi na suprizoi me koleksionin e 2019 (FOTO)

Stilisti i njohur Karl Lagerfeld  na suprizoi  me koleksionin e ri që krijoi  për  shtëpinë  më në zë të modës “Fendi”. Stilisti me origjinë gjermane dallohet për  risitë që sjell gjithmonë në koleksionet e tij.
Ai njihet për bashkëpunimet me erma të rëndësishëm të modës.

Në vitin 1964 e filloi karrierën e tij në shpinë e modës Chloe, në vitin 1982 vijoj të bashkëpunonte me Chanel dhe në vitin 2005 me Tomy Hilfiger.

Karl  prej vitesh njihet për bashkëpunimet me shtëpinë e modës italiane Fendi. Ata sollën koleksionin e ri për sezonin dimëror të vitit 2019  ku na shpreh  një feminitet modern dhe realist.

Kombinimi modern i forcës dhe delikatesës shërbeu si frymëzimi kryesor për këtë koleksion të bukur  të Fendi-t për sezonin dimëror.

Qëndrimi hiper-elegante i koleksionit të gatshëm për veshin bëri jehonë në gamën e aksesorëve. Derisa stilet metalike të kaubojve u futën në mënyrë të çuditshme,  stilet e çantës u paraqitën mjaft të vogla, ngjyrat që u paraqitën ishin  bezh neutrale, të zezë dhe të bardhë.

Ndonjëherë thjeshtësia është thjesht e përsosur.

/AlpeNews.al