KONCERTI “NË VEND TË ADELËS”/ Ja çfarë po ndodh në këto momente (VIDEO) – AlpeGossip
KONCERTI “NË VEND TË ADELËS”/ Ja çfarë po ndodh në këto momente (VIDEO)

KONCERTI “NË VEND TË ADELËS”/ Ja çfarë po ndodh në këto momente (VIDEO)

Adelajda Xhamani ishte një ndër konkurentet e Big Brother albania e cila rrëmbeut zemrat e të gjithë publikut shqiptar.
Ajo u nda nga jeta një vit më parë e miqtë e saj Eraldo Rexho dhe Iva Kalemi vendosën të organizonin një koncert në nder të saj, i cili quhet “Në vend të Adelës”.
Me paratë e mbledhura nga shitja e biletave, do të ndihmojë në financimin e një burse për një vajzë nga Kavaja, në mënyrë që ajo të vijojë studimet e saj.
Ky koncert ka nisur dhe është Olti Curri i cili na sjell disa pamje prej tij si më poshtë: