KORONAVIRUSI/ Ja si janë frigoriferët e njerëzve këto ditë, rezervat ushqimore (PAMJET) – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ Ja si janë frigoriferët e njerëzve këto ditë, rezervat ushqimore (PAMJET)

KORONAVIRUSI/ Ja si janë frigoriferët e njerëzve këto ditë, rezervat ushqimore (PAMJET)

Burrat dhe gratë kanë ndarë imazhe nga rezervat e tyre dhe frigoriferët e mbushur plot.  Një kuzhinier australian tregoi 90 vaktet e tij të përgatitura
Blerësit e pjesës më të madhe kanë treguar frigoriferët, ngrirësit dhe rrobat e grumbulluara plotësisht, ndërsa përgatiten për karantinën e koronavirusit.

Përdoruesit e mediave sociale nga Australia, SH.B.A. dhe Mbretëria e Bashkuar ndanë pamje të frigorifereve të tyre, ngrirësit, dollapët e kuzhinës dhe papafingo të pajisura me sende të tilla si detergjentët e tualetit, pelenat dhe sendet ushqimore që nuk mund të prishen.Shumë prej tyre janë blerës të rregulltë,  të cilët janë mësuar të blejnë me shumicë dhe kishin “dyqane” të konsiderueshme para se të fillonte paniku i koronavirusit.

Më poshtë keni disa nga pamjet me furnizimet që kanë bërb njerëzit si përgatitje e karantinimit. ALPEnews.al

Përshtatur nga MailOnline