STUDIMI/ Njerëzit më të pasur në botë i përkasin kësaj shenje horoskopi – AlpeGossip
STUDIMI/ Njerëzit më të pasur në botë i përkasin kësaj shenje horoskopi

STUDIMI/ Njerëzit më të pasur në botë i përkasin kësaj shenje horoskopi

A mund të përcaktojë shenja e horoskopit të ardhmen tonë? A varet suksesi jonë financiar pikërisht nga kjo gjë? Kjo nuk mund të thuhet me siguri, por një studim ka zbuluar se cilës shenje horoskopi i përkasin njerëzit më të pasur në botë.

Në studim u morën në analizë 4 mijë personat më të pasur në listat e ‘Forbes’ dhe rezultoi që ndër ta një shenjë horoskopi ishte më e zakonshme. 25 miliarderët në botë i përkisnin shenjës së luanit. Luanët mendohet se janë të lindur për t’u bërë lider. Ata janë inteligjent, intelektualë dhe kanë një personalitet të fortë. Gjithashtu janë shumë kreativë dhe me shumë vetëbesim.