KORONAVIRUSI/ “Lani duart”! Kur mesazhi vjen nga… qielli (VIDEO) – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ “Lani duart”! Kur mesazhi vjen nga… qielli (VIDEO)

KORONAVIRUSI/ “Lani duart”! Kur mesazhi vjen nga… qielli (VIDEO)

Në rrugët e Sidneit kalimtarët kanë vënë re se papritur në qiell lart ëshë dhënë një mesazh për të gjithë, tani në kohën e koronavirusit.

“Lani duart” u shkrua nga një linjë ajrore, ideja e kujt ishte nuk dihet ende, por fjalët e shkruara treguan dhe njëherë se sa e rëndësishme është ruajtja e higjenës, në këte periudhë më së shumti.

Ky mesazh shkon për të gjithë, ndërkohë që Australia po përpiqet të parandalojë përhapjen e koronavirusit, si çdo vend tjetër i prekur. ALPEnews.al