"Krah për krah" me pinguinët duke sfiduar temperaturat e acarta, kush është shqiptari i parë që shkeli në Antarktidë? - AlpeGossip
“Krah për krah” me pinguinët duke sfiduar temperaturat e acarta, kush është shqiptari i parë që shkeli në Antarktidë?

“Krah për krah” me pinguinët duke sfiduar temperaturat e acarta, kush është shqiptari i parë që shkeli në Antarktidë?

Emil Kotri rezulton të jetë shqiptari i parë që e ka bërë publike për redaksinë e JOQ.al vizitën e tij në kontinentin e ngrirë.
Të paktë janë ata persona që shkelin në Antarktidë pasi e gjithë sipërfaqja e kontinentit është e mbuluar nga bora.

Temperaturat aty kapin shifra dyshifrore minus gradë celsius dhe janë ekstremisht të ulëta.

Jo të gjithëve “ua mban” të shkojnë në “kontinentin e ngrirë.”

Shqiptari ka shkrepur disa foto të mrekullueshme ku “protagonistë” janë edhe disa pinguinë.

“Shqiponja” takon pinguinët në tokën e akullt i thonë këtij udhëtimi të pazakontë.

Emili përshëndet të gjithë shqiptarët nga Antarktida e largët me shqiponjën me dy duar.

Ai shkruan ekskluzivisht për JOQ.al:

Pershendetje nga Antarctica shqiptarë!