“KUR DËGJOVA ALBANIA…”/ Pas kualifikimit në finale Jonida Maliqi tregon emocionet – AlpeGossip
“KUR DËGJOVA ALBANIA…”/ Pas kualifikimit në finale Jonida Maliqi tregon emocionet

“KUR DËGJOVA ALBANIA…”/ Pas kualifikimit në finale Jonida Maliqi tregon emocionet

Shqipëria u kualifikua mbrëmë në natën finale të Eurovizionit!

Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës” kushtuar emigrantëve arriti të prekë zemrat e të gjithëve atyre që e votuan dhe vlerësuan performancën e saj në skenën e festivalit.

Sot ajo ka bërë një postim falenderues për të gjithë mbështetësit, ndërsa nuk rri pa përmendur emocionet që ndjeu kur dëgjoi të thirrej fjala: Albania!

Këngëtarja shqiptare e quan fitore kulifikimin e saj dhe shprehet se bëri atë për të cilën merr frymë, këndoi!

Starusi i plotë i Jonida Maliqit:

Shqiponja prek qiellin, sytë dhe këmbët rikthen gjithmonë në tokë!! Nuk kam heshtur asnjë moment në këtë rrugëtim, edhe kur dëgjoja në kor fansat europianë që këndonin shqip #Kthejutokes, edhe kur më nisnin nga Tirana lajme nga më të çuditshmet! Unë bëra dje atë për të cilën marr frymë, për të cilën edhe erdha në këtë skenë: Këndova!! Jam emocionuar si kurrë më parë me 3 minutat e mia dhe të Shqipërisë, akoma më shumë kur dëgjova: Albania!🇦🇱 Po jetoj ëndrrën time, mbështetja dhe votat tuaja nuk ndalën fluturimin e shqiponjës!! Jemi në finale, por tashmë unë mendoj se kemi fituar, jo vetëm me kualifikimin por edhe me njëri-tjetrin! U bëmë bashke si kurrë më parë dhe unë për këtë ju jam pafund mirënjohëse!!! Ju dua shumë, shihemi në finale❤❤

View this post on Instagram

Shqiponja prek qiellin, syte dhe kembet rikthen gjithmone ne toke!! Nuk kam heshtur asnje moment ne kete rrugetim, edhe kur degjoja ne kor fansat europiane qe kendonin shqip #Kthejutokes, edhe kur me nisnin nga Tirana lajme nga me te çuditshmet! Une bera dje ate per te cilen marre fryme, per te cilen edhe erdha ne kete skene:Kendova!! Jam emocionuar si kurre me pare me 3 minutat e mia dhe te Shqiperise, akoma me shume kur degjova: Albania!🇦🇱 Po jetoj endrren time, mbeshtetja dhe votat tuaja nuk ndalen fluturimin e shqiponjes!! Jemi ne finale, por tashme une mendoj se kemi fituar, jo vetem me kualifikimin por edhe me njeri-tjetrin! U beme bashke si kurre me pare dhe une per kete ju jam pafund mirenjohese!!! Ju dua shume, shihemi ne finale❤❤ #Kthejutokes #Albania #GrandeFinal #02 @eurovision @eriona_rushiti @enis.mullaj @martin_leka @kleartduraj @sokol_marsi @ardiasllani @emmastyling @makeupbysuela @tirigjoci @artemisa.mithi @wendimancaku @rtshtv @festivali_rtsh @andrixhahu @eurovisionalbania @besi499 @gencgjineci @andikotri

A post shared by JONIDA MALIQI (@jonidamaliqi) on