“KUR DO E KUPTOSH QË NUK BËN PËR MUZIKË”/ Luana Vjollca i përgjigjet ndjekësit – AlpeGossip
“KUR DO E KUPTOSH QË NUK BËN PËR MUZIKË”/ Luana Vjollca i përgjigjet ndjekësit

“KUR DO E KUPTOSH QË NUK BËN PËR MUZIKË”/ Luana Vjollca i përgjigjet ndjekësit

Luana Vjollca ka qenë një prej personazheve të njohur që kanë marrë pjesë në protestën e djeshme për mbrojtjen e vajzave dhe grave, nisur nga rasti i abuzimit të vajzës 11-vjeçare në Kosovë. Mesazhin e ka përcjellë dhe përmes rrjeteve sociale teksa ka ndarë diçka që ka realizuar më parë për projektin “Thuaje”.

Ndër të tjera, Luana ka ndarë dhe disa foto ku shfaqet me parrulla ndërsa shkruan: “Jo, s’e kam paraprirë, thjesht kam treguar një realitet që fatkeqësisht ndodh kaq shumë e kaq shpesh në këtë vend, u mundova ta parandaloj me aq fuqi sa kam por s’ja dola as unë, sepse duhet të jemi gjithë bashkë per t’ja dalë!

#Thuaje mjaft dhunës ndaj vajzave të vogla e të mëdha!!!!”, ka shkruar moderatorja. Në këtë postim, njëri prej ndjekësve i shkruan se “Kur do ta kuptosh që nuk bën për muzikë”. Luana ia ka kthyer dike thënë se muzika është mënyra që ka zgjedhur për t’i thënë gjërat që ka në zemër.

"Kur do e kuptosh që nuk bën për muzikë"-Luana