“KUR MË PYESIN SE NGA JE…”/ Alketa Vejsiu ka një mesazh për gjithë shqiptarët përpara “Sanremo” – AlpeGossip
“KUR MË PYESIN SE NGA JE…”/ Alketa Vejsiu ka një mesazh për gjithë shqiptarët përpara “Sanremo”

“KUR MË PYESIN SE NGA JE…”/ Alketa Vejsiu ka një mesazh për gjithë shqiptarët përpara “Sanremo”

Alketa Vejsiu do të jetë një ndër prezantueset e festivalit italian “Sanremo”, e përzgjedhur ajo do të prezantojë natën e tretë krahë partneres së Cristiano Ronaldos, Georgina Rodrigues.

Përpara festivalit, Alketa ka ndarë momente nga ditët në pritje dhe jo më arg se dje e pamë teksa udhëtonte për në Itali. Duke uruar që të na krenojë në datën 6 shkurt, ajo shprehu dhe se ka nevojë për gjithë përkrahjen e Shqipërisë.

Së fundmi ajo ka publikuar një video nga emisioni “Në kurthin e Piter Pan” ku thotë:” kudo kur më pyesin se nga je, me krenari them që jam shqiptare” dhe lexon një nga shkrimet e gazetarit Marin Mema për Shqipërinë.

Me këto fjalë, çdo shqiptar ndihet krenar dhe aq më tepër për Alketën që po arrin të nderojë edhe më shumë Shqipërinë.      E kush s’do t’i uronte suksese prezantueses me këto fjalë që ajo tha?

View this post on Instagram

🇦🇱

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on