Kush janë vajzat që erdhën nga “hiçi” dhe morën vëmendje të madhe mediatike? (FOTO) – AlpeGossip
Kush janë vajzat që erdhën nga “hiçi” dhe morën vëmendje të madhe mediatike? (FOTO)

Kush janë vajzat që erdhën nga “hiçi” dhe morën vëmendje të madhe mediatike? (FOTO)

Të qenurit personazh i njohur, zakonisht kërkon disa kritere. Duke filluar që nga talenti (në një fushë të caktuar), e duke përfunduar tek pamja e jashtme.

Por disa nga vajzat të cilat tashmë janë mjaft të njohura kanë morën famë vetëm nnë daljen e parë të tyre mediatike.

Më poshtë janë disa nga vajzat të cilat kanë qënë të “padukshme”.

Sot ajo është një ndër modelet më të komentuara për format e saj fizike si dhe bukurinë, ndërsa herë pas here provokon me foto të nxehta. Bëhët fjalë për Oriola Marashin e cila duket se rifitoi famë të menjëherëshmë pasi mori pjesë në videoklipin e këngës “Mama” të Jonas Blue në bashkëpunim me William Singe. Atje ajo mori famë por të mos u shkëputur më.

Elena Lika është një ndër modelet në Shqipëri, famë që e mori edhe me pjesëmarrjen e saj në “Big Brother”. Tashmë prioriteti i Elenës është modelingu dhe këtë gjë na e ka vërtetuar me setet e reja fotografike.

Genta Gjalpi është një nga personazhet që do të mbahet mend gjatë nga konkurrentët e “Big Brother”. Ajo edhe pas daljes nga ky format vazhdon sërisht të përbëjë lajm.

Marina Fara u bë shumë e famshme me publikimet e saj në rrjetet sociale, publikime këto shumë seksi dhe provokuese. Ajo është edhe vajza e këngëtares së njohur Eli Fara.

Françeska Jaçe, modelja shqiptare e cila mori famë falë pjesëmarrjes në Big Brother. Tashmë jeta e saj komentohet shpesh në rrjetet sociale.