“KUSH TA KA VËNË EMRIN?” Rozana Radi zbulon sekretin për veten (FOTO) – AlpeGossip
“KUSH TA KA VËNË EMRIN?” Rozana Radi zbulon sekretin për veten (FOTO)

“KUSH TA KA VËNË EMRIN?” Rozana Radi zbulon sekretin për veten (FOTO)

Rozana Radi është një ndër këngëtaret më të preferuara për publikun shqiptar. E njohur po ashtu edhe për rolin e saj si moderatore Rozana ka zbuluar së fundmi një sekret për veten.

Ashtun si shumë personazhe të njohur edhe këngëtarja u ka thyer përgjigje ndjekësve në Instastory. Një prej tyre e pyetur se kush ia ka vënë emrin dhe çfarë kuptimi ka, ajo ka zbualuar se trashëgon emrin e gjyshes.

“Gjyshja ime më ka vënë emrin e saj. Ajo quhej Roza, mua ma vuri Rozana”, ka shkruar këngtëtarja.

Po ashtu këngëtarja ka zbulur se këtë vit tek “Kënga Magjike” ka bërë tifo për Florin.