LARGOHET DREJT NEW YORK-UT/ Vajza e ish deputetes nënshkruan kontratën miliona dollarëshe (FOTO) – AlpeGossip
LARGOHET DREJT NEW YORK-UT/ Vajza e ish deputetes nënshkruan kontratën miliona dollarëshe (FOTO)

LARGOHET DREJT NEW YORK-UT/ Vajza e ish deputetes nënshkruan kontratën miliona dollarëshe (FOTO)

Më 18-19 Tetor në Prishtinë u mbajt pasarela me e rëndësishme shqiptare e vitit “Fashion nights”, ku bukuroshet shqiptare nga të gjitha trojet shqiptare prezantuan veshjet më të ekspozuara të stinës.

Sipas mediave dhe specialistëve të kësaj fushe bukuroshja 19-vjeçare nga Tirana Ada Deda e njohur tashmë në fushën e modelingut ishte më e preferuara e netëve të modës në Prishtinë. Bukuroshja Deda është studente e vitit të dytë të gazetarisë në Universitetin e Tiranës dhe vajza e ish-deputetes demokrate Albina Deda.

Ndër të tjera mësohet se këtë vjeshtë modelja Ada Deda ka siguruar interesin e një shtepie mode në New York dhe agjenti i saj është në termat e fundit të nënshkrimit të një kontrate miliona dollarëshe.